ایران یا جمهوری اسلامی؟

مدتی است که سیاستمداران دنیا بین ایران و جمهوری اسلامی فرق می گذارند تا از درصد محبوبیتشان ، نزد مردم ایران، کم نشود و یا شاید در بعضی موارد لااقل به درصد تنفر مردم اضافه نشود. این مورد یکی از آن موارد است:

بوش گفت آمریکا با مردم ایران مشکلی ندارد اما اعتقاد دارد حکومت ایران ظرفیت داشتن سلاح اتمی ندارد
جرج بوش، رئيس جمهوري آمريکا، روز دوشنبه گفت در صورتيکه جمهوري اسلامي به کاهش تنش موجود با جامعه بين المللی اقدام نکند، پرونده ایران براي اِعمال تحريم هاي احتمالي، به شوراي امنيت سازمان ملل خواهد رفت. رئيس جمهوري آمريکا گفت: «می‌خواهم مردم ايران اين سخن را که با صداي بلند و به روشني مي گويم، بشنوند، که ما مشکلي با شما نداريم. نگراني ما حکومت ايران است که شفاف نيست و هدفهاي صلح‌آميز ندارد و از اين روست که ما به اين حکومت مي‌گوئیم که شما ظرفيت ساختن سلاح اتمي را نداريد.» جرج بوش بدون اشاره مستقيم به سخنان اخير رئيس جمهوري اسلامي مبني بر ضرورت محو اسرائيل از نقشه جهان، گفت آمريکا از متحد خود، اسرائيل، دفاع مي کند؛ و افزود: جهان نبايد در موقعيتي قرار بگيرد که با سلاح اتمي از آن باج‌خواهي شود. ( نقل از رادیو فردا)

این هم یک تحلیل جالب از شاخ و شونه ای که اخیرا جمهوری اسلامی کشید (هر چند که ایشان تفکیکی بین جمهوری اسلامی و ایران قایل نشده اند).

هیچ نظری موجود نیست: